"Czytamy z sercem"

29 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania połączony ze Światowym Dniem Serca. Jest to doskonała okazja do podkreślenia korzyści płynących z głośnego czytania. Uczniowie naszej szkoły dowiedzieli się, że czytając rozwijają swoją wyobraźnię, wzbogacają słownictwo i doskonalą technikę czytania. Koordynatorem ogólnopolskiej akcji "Czytamy z sercem" była Pani Karolina Żuk, która rozpoczęła spotkanie. Z okazji połączenia świąt zaprosiła Panią Aleksandrę Borkowską do poprowadzenia krótkiej lekcji biologii, podczas której zaprezentowano budowę serca z użyciem modelu 3d oraz sposoby dbania o zdrowie tego tak ważnego organu. Po skończonej lekcji Pani Dorota Maliszewska sprawdziła poprzez przeprowadzenie quizów i układanie puzzli z budową serca. Potem Pani Żuk odczytała fragment Pana Wojciecha Widłaka "Dwa serca anioła" na podstawie którego ogłoszony został konkurs na projekt okładki do tej książki. Następnie Pan Wiesław Steć opowiedział o ćwiczeniach wzmacniających serce oraz zaprezentował parę ćwiczeń. Ostatnim punktem spotkania była scenka przedstawiona przez uczniów klasy ósmej -Borysa Pieńkowskiego i Alę Chilicką.
Zakończeniem było rozdanie materiałów edukacyjnych dla młodszych uczniów klas I-III.
Mamy nadzieję, że dzisiejsze spotkanie pozostanie w pamięci dzieci i będzie przypominało, jak ważna jest profilaktyka chorób układu krążenia i jak istotne oraz korzystne jest czytanie każdego dnia.