Z Zycia Naszych Przedszkolaków

Dnia 15 marca 2024 roku odbyła się wycieczka przedszkolna do Ośrodka Aktywnego Wypoczynku "Gwarek" w Pięknej Górze. Celem wyprawy było zapoznanie dzieci z tradycjami i zwyczajami związanymi z obchodami Świat Wielkanocnych.
Na początku wycieczki dzieci miały okazję obejrzeć filmik edukacyjny, który przedstawił różnice w obchodzeniu Świąt Wielkanocnych w różnych krajach. Dzieci aktywnie uczestniczyły w rozwiązaniu zagadek, rebusów oraz w zabawach słownych takich jak kalambury. Nie zabrakło także zabaw ruchowych, które urozmaiciły czas spędzony przez najmłodszych uczestników wycieczki, a dobre samopoczucie dodawała piosenka " Kurczaki" autorstwa ośrodka.
Następnie odbył się teatralny występ, w którym główną rolę grał żuczek i pszczółka. Historia opowiadała o żuczku, który nie miał przyjaciół z powodu swojej pracy, powodującej nieprzyjemny zapach. Pszczółka zaproponowała mu, aby został pszczołą, jednak szybko okazało się, że żuczek nie radzi sobie z jej obowiązkami. W rezultacie brakowało nektaru dla pszczółek. Pomimo tego, że żuk wrócił do swojej pracy, pszczółka postanowiła zostać jego przyjaciółką. Ta historia przekazała dzieciom ważne wartości o przyjaźni i akceptacji drugiego człowieka.
Po emocjonujących wydarzeniach dzieci miały okazję uczestniczyć w słodkim kąciku, gdzie wspólnie z panią piekły pączki, ozdabiały je i delektowały się smakiem własnoręcznie przygotowanych wypieków.
Kolejnym punktem programu były zabawy z zaszyfrowanymi literkami, które okazały się niezwykle interesującą i pouczająca rozrywką dla dzieci. Dzięki temu ćwiczeniu dzieci doskonaliły swoje umiejętności rozpoznawania liter i tworzenia wyrazów.
Niezapomnianym punktem programu był wyczekiwany Zajączek, który zachwycił dzieci swoją obecnością. Jego pojawienie się sprawiło dzieciom wiele radości i entuzjazmu.
Ostatnim etapem wycieczki był Hobby Horse, konkurencja, w której dzieci pokonywały przeszkody na drewnianych koniach. Na zakończenie dzieci miały za zadanie przejść przez labirynt, który prowadził do pokoju, gdzie czekali na nie duże pudełko z drewnianymi klockami.
Wycieczka "W pogoni za Wielkanocnym Zającem" okazała się nie tylko doskonałą zabawą, ale także edukacyjnym i wychowawczym doświadczeniem dla najmłodszych uczestników. Dzieci miały okazję nauczyć się nowych rzeczy, bawiąc się jednocześnie i tworząc niezapomniane wspomnienia.