Dzień Dobrych Uczynków

19 maja na całym świecie obchodzony jest #DzieńDobrychUczynków, czyli święto społecznych i bezinteresownych działań. Pomysłodawcą tej akcji jest Fundacja Ekologiczna Arka, która zachęca do czynienia dobrych uczynków na rzecz ludzi, zwierząt lub środowiska naturalnego. Tego dnia uczniowie klas od I do VIII zapisali na "łące dobrych uczynków" swoje wyzwania do realizacji. Wśród miłych gestów znalazły się tam wpisy, takie jak podarowanie komuś serca z papieru, szczere podziękowanie komuś za wszystko co robi, pomoc rodzicom w przygotowaniu posiłków itp. Nasi uczniowie także, na co dzień wykonują wiele życzliwych uczynków tj. organizowanie kiermaszy charytatywnych, udział w zbiórkach, sadzenie kwiatów, sprzątanie świata, pomoc koleżeńska.
Każdy z nas może codziennie zrobić dobry uczynek, który sprawi, że ktoś poczuje się lepiej. Nie muszą to być wielkie rzeczy, mogą to być proste gesty, np. uśmiechnięcie się do kogoś smutnego, zapytanie sąsiada o samopoczucie, czy zerwanie polnych kwiatków dla mamy.
Cały miesiąc czerwiec będzie u nas w szkole miesiącem dobrych uczynków. Każda klasa wraz z wychowawcą zaplanowała wyjątkowe działania, a rezultaty zobaczymy już wkrótce.